Zveřejněný záznam je úplný. Kvůli velkému objemu dat byl rozdělen na několik částí.
Podrobnější obsah je uveden u každého bodu níže.
Z 16.3. 2015 k usnesení č.56/2015 Zastupitelstvo MČ Praha-Lipence pověřilo 5 členů zastupitelstva zpracovat návrhy na využití dosud nevyužívaného nemovitého majetku ve vlastnictví hl. m. Prahy/MČ Praha-Lipence, a to pro umístění veřejně prospěšných staveb, občanské a technické vybavenosti, k pronájmu, k prodeji; s pracovním návrhem pro zasedání zastupitelstva v září 2015
Z 18.5. 2015: k usnesení č.71/2015 Zastupitelstvo MČ Praha-Lipence ukládá tajemnici Úřadu a starostovi provedení a kontrolu opatření k nápravě chyb a nedostatků, uvedených ve zprávě o výsledku přezkoumání hospodaření městské části Praha-Lipence za rok 2014
Z 22.6. 2015: k usnesení č.95/2015 Zastupitelstvo MČ Praha-Lipence pověřuje vedení samosprávy k jednání o dodatku smlouvy ze 4.6. 2015 uzavřené se spol. XEDOS s.r.o. k realizaci díla v roce 2016, při nedohodě o dodatku k jednání o ukončení-rozvázání smlouvy dohodou.
Jednání k dodatku smlouvy s realizací v roce 2016 proběhlo 10.8. 2015 k realizaci stavby od června do září 2015 tak, aby provoz v M?Š byl ve dvou třídách obnoven od 1.9. 2015; dodatek smlouvy projednán a bude uzavřen po dohodě mezi vedením MČL a oběma školami k organizačním záležitostem spojených s rekonstrukcí MŠ.
Z odůvodnění a usnesení navrhovatele z 30.7. 2015:
K projednání je návrh na pořízení, provozování a využití technického zařízení fotopasti k monitorování omezení vzniku, a rozšiřování černých skládek i projevy vandalismu na území Lipenců. Podrobněji v přílohách, jak byly zaslány členům zastupitelstva koncem července t.r..
Podrobné zdůvodnění, odkazy, možnosti pořízení a provozu, zkušenosti z jiného města naleznete zde (přehledný PDF soubor).
Před zahájením diskuze a hlasováním o navrženém usnesení, podá starosta k tématu informaci o jednání a požadavcích na Městskou policii, vlastníky pozemků se skládkami, požadavku MČ Lipence na omezení vjezdu k místům černých skládek, financování opatření k omezení přístupu, výzvám k nápravě vč. hrozby přestupkovým řízením, …
Stav k 2.9. 2015-aktuálně může být doplněno na místě
26.5. 2015 byl podán návrh na úpravu dopravního režimu pro vjezd do lokality „pod statkem“ (největší ze skládek), je nutné zpracovat návrhy dopravního značení. Pro to však požaduje OD Prahy 16 projekt a dokumentaci zábran.
I v červenci a srpnu byl vyzván vlastník k likvidaci skládek.
Starosta odeslal žádost o spolupráci k instalaci fotopastí Městské policii (MP), proto pořízení fotopastí není finančně zajištěno ve 3.úpravcě rozpočtu.
Možnosti monitoringu zařízeními MP konzultoval starosta s MP opakovaně včetně prohlídky míst skládek.
31.8. byl podán návrh na omezení vjezdu do lokality „pod statkem“ svislými dopravními značkami, poté je ochotna MP instalovat vlastní monitorovací zařízení. Pro přehlednost místa a funkci zařízení je nutné současně odstranit zeleň zasahující do profilu komunikace.
V aktualizaci programu má akce 3 etapy: přípojka, rekonstrukce, bezbariérový přístup; realizace podle finančního zajištění.
Oprava cesty K Údolí hvězd-provedena.
Dostavba 3 jamek golfového hřiště.
Pasport budovy č. 379.
7.1. Nástavba ZŠ- řešení akustiky.
1.
2.
Lávka i přes relativně nedávno provedenou opravu je opět v žalostném stavu. Na řešení tohoto problému Prahou již několik let pracují Lipence i Čnošice, snažil jsem se i já díky jistým známostem. Konkrétní řešení ale stále v nedohlednu. Jako občan DČ se nechci dočkat okamžiku, kdy zasáhne nějaká vyšší moc a lávku uzavře. Proto navrhuji stanovit nejzašší termín, do kterého se bude čekat "na zázrak", že někdo jiný lávku opraví. Po tomto termínu se již připravit na opravu vlasními prostředky pochopitelně společně s Černošicemi. Starosta Černošic je ochoten jednat o variantě, kdy se na opravě budou podílet půl napůl s námi. P. Pihrt.
Plánuje se další rozšíření bezdrátového rozhlasu, které považuji za naprosto zbytečné. Daleko efektivnější mně připadá zlepšit podporu SMS rozhlasu, který zatím běží paralelně již několik let bez sebemenších problémů a dle mého názoru k většímu užitku pro obyvatele Lipenců. Detaily v rozpravě. Z hlediska krizové funkce stávajícího rozhlasu se s ním nepočítá protože Praha má i v naší lokalitě vlastní systém. Nikde není dána povinost Městské části provozovat klasický rozhlas, informace občanům se ze zákona předávají "obvyklým způsobem", což v dnešní době SMS rozhlas plně splňuje. P. Pihrt.
7.5. Povodňová prohlídka
O tom, že zprůtočnění údolnice pomáhá zmírnit dopady povodní na obyvatele Dolních Černošic asi není pochyb. Opět "velká" řešení jsou slibována řadu let ale do dnešního dne není žádné řešení jisté.
Je zde ale jedna možnost, jak si významě pomoci vlastními silami. Jedná se o důsledně provedenou Povodňovou prohlídku dle zákona č. 254/2001 Sb., která byla doposud prováděna asi pouze formálně nebo nedůsledně. Nikde v zápise z povodňové prohlídky jsem se nedočetl, že prohlídka byla zaměřena zejména na problematická místa na toku, která by mohla negativně ovlivnit průběh povodně, tj.: kromě jiného na náletové dřeviny, nevhodné plodiny, které v době povodní vytvářejí účinnou zábranu protékající vodě, a že by náš povodňový orgán trval na jejich nápravě. K odstranění závad může povodňový orgán obce vyzvat rovněž vlastníky pozemků, staveb a zařízení v záplavovém území (podle § 72 odst. 3) a v případě, že nebudou na základě výzvy závady odstraněny, uloží tuto povinnost rozhodnutím. V případě nejasností si může povodňový orgán vyžádat od vlastníka nemovitosti Povodňový plán. Náletové dřeviny totiž vytvářej. P. Pihrt.
1.
2.